15-16 Haziran Şanlı İşçi Direnişi Zet Farma İşçilerinin mücadelesinde sürüyor

15-16-haziran15-16 Haziran Şanlı İşçi Direnişi Zet Farma İşçilerinin mücadelesinde sürüyor

Bu topraklarda görülen en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran Şanlı İşçi Direnişi’mizin 45. yıldönümünü, 15-16 Haziranları günümüzde yaşatan Nakliyat-İş üyesi Zet Farma Direnişçileri’yle birlikte kutladık.

226 gündür Parababalarının zulmüne göğüs geren Zet Farma İşçilerini ziyaret ettik. Ziyaretimiz direniş alanına yaptığımız yürüyüşümüzle başladı. Sloganlarla, coşkumuzla Zet Farma İşçisinin yalnız olmadığını, mücadelelerinin er geç zafere ulaşacağını bir kez daha haykırdık. Direniş çadırında bulunan işçiler de sloganlarla bizleri karşıladılar.

Direniş alanında bulunan Nakliyat-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Mehrali Bozgun kısa bir hoş geldin konuşması yaptıktan sonra, sözü Partimiz İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’ya verdi. Pınar Yoldaşımız açıklamamızı okuyarak, Zet Farma İşçisinin mücadelelerinde haklı olduklarını ve 15-16 Haziran ruhunu devam ettirdiklerini dile getirdi. Daha sonra direnen işçilerden Fermani Serçeşme söz alarak duygu ve düşüncelerini anlattı, zafer kazanana kadar mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Ziyaretimiz sırasında sık sık “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek!”, “Zet Farma İşçisi yalnız değildir!” sloganları atıldı. Açıklamadan sonra işçilerle birlikte direniş halayı çektik. Ziyaretimizi işçilerle birlikte yemek yiyerek ve onlarla sohbet ederek sonlandırdık. 15.06.2015

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

Print Friendly, PDF & Email