Hafız, hani ABD söz vermişti size, PYD’ye, YPG’ye bundan böyle silah vermeyeceğine dair?

Hafız, hani ABD söz vermişti size, PYD’ye, YPG’ye bundan böyle silah vermeyeceğine dair?

Yahu yapmayın yahu…

Milleti de bu kadar aptal yerine koymayın. Siyasi hayatınızda bir kerecik olsun doğruyu söyleyin bu halka yahu…

Yapamazsınız, değil mi?

Doğanız el vermez. Hani siz “fıtrat” demeyi seversiniz ya, Arapçısınız çünkü; fıtratınız el vermez be hafız, dürüstçe, mertçe, yiğitçe siyaset yapmaya…

Bak ne demiştiniz millete:

“Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bugün gerçekleşen Trump-Erdoğan görüşmesi için şunları aktardı: Sayın Trump da net bir şekilde talimat verdi ve bundan sonra YPG’ye silah verilmeyeceğini, esasen bu saçmalığa daha önce son verilmesi gerektiğini net bir şekilde söylemiştir.

“Bugüne kadar verilen silahlar ile ilgili ise açıklama yapılmadı.” (http://www.ilk-kursun.com/haber/345021/cavusoglu-abd-pydye-artik-silah-vermeyecek/)

Eski Adalet Bakanı, şimdinin hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ da aynı konuda şunları söylemişti:

“Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın cuma günkü görüşmesini ‘dönüm noktası’ olarak tanımladı ve ABD’li yetkililerin YPG’ye şimdiye kadar vermiş olduğu silahların da toplanacağına dair söz verdiğini söyledi.

“Bozdağ, ABD Başkanı Trump’ın da YPG’ye silah verilmeyeceği yönündeki açıklamasının Soçi görüşmelerinden sonra geldiğine dikkati çekti: “Bugüne kadar böyle bir açıklama yapmadı. Aksine vereceklerini söylediler ama ilk defa ABD Başkanı’nın ağzından ‘silah vermeyeceğiz’ açıklaması yapıldı, bu son derece önemlidir. Bu açıklama sadece lafta kalır, el altından silah verilmeye devam ederse, o zaman kıymeti yok bu açıklamanın. Bu açıklamanın arazideki somut yansımalarını bizim görmemiz lazım. Açıklamanın yapıldığı andan itibaren ABD tarafınca PYD, YPG terör örgütüne silah veriliyor mu, verilmiyor mu? Türkiye, elbette bu sözün takipçisi olacaktır.” (https://tr.sputniknews.com/turkiye/201711271031156902-bozdag-ypg-abd-sihah-geri-alinmali/)

Bu açıklamalar sonrasındaysa, ABD’den art arda, Tayyipgiller’in iddiasına ilişkin yalanlamalar geldi. Hem de kişiler ağzından değil. Pentagon’dan ve Beyaz Saray’dan.

İşte Pentagon ve Beyaz Saray’ın açıklamaları:

“ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Suriye’de YPG de dahil ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile işbirliğine devam edileceğini bildirdi. Pentagon’dan yapılan açıklamada, Suriyeli Kürt güçlerden oluşan YPG’ye silah desteğinde yeni düzenlemeye gidilmesinin gözden geçirildiği belirtildi ancak silah yardımının durdurulmasıyla ilgili bir ifade yer almadı.

“Türkiye hükümeti ABD Başkanı Donald Trump’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinde “YPG’ye artık silah verilmeyecek” dediğini açıklamıştı.

“Pentagon’un açıklamasında silah yardımıyla ilgili kararın cephedeki gelişmelere göre alınacağı belirtildi. Pentagon ayrıca gönderilen silahların belirli görevle sınırlı olduğunu ve askeri hedeflere karşı konulması için aşamalı olarak sağlandığını vurguladı.

“Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders ise ABD’nin “belli gruplara askeri teçhizat sağlamaya son verme durumunda olduğunu ancak bunun bazı münferit gruplara verilen tüm desteğin kesileceği anlamına gelmediğini” söyledi.

“Türkiye’ye göre yardım kesilecek

“Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cuma günü gerçekleşen Trump-Erdoğan telefonda görüşmesinde Türkiye’nin rahatsız olduğu YPG’ye silah yardımı konusunun gündeme geldiğini ve ABD Başkanı’nın yardımın sonlandırılması için kesin talimat verdiğini söylemişti.

“Başbakan Binali Yıldırım da Trump’ın Erdoğan’a “YPG’ye silah verilmesi yanlış” dediğini belirtmişti.

“YPG, terör örgütü IŞİD’e karşı verilen mücadelede ABD’nin askeri anlamda karadaki başlıca müttefiki. Türkiye PKK’nin bir uzantısı olduğu için YPG’yi terör örgütü olarak görüyor ve kendisine karşı tehdit olduğunu savunuyor.

“Reuters/GY/HS

“©Deutsche Welle Türkçe” (http://www.dw.com/tr/abdden-ypgye-silah-yard%C4%B1m%C4%B1-konusunda-a%C3%A7%C4%B1klama/a-41555733)

“DGS kaynaklarından edinilen bilgilere göre ABD, Deyr ez Zor operasyonu kapsamında DGS’ye ağır silahlar ile zırhlı araçlar göndermeye devam ediyor. Sputnik’e konuşan DSG Dış İlişkiler Sorumlusu Abdulaziz Yunus, ABD’nin dün kendilerine yüzlerce TIR’la ağır silah gönderdiğini söyledi. Yunus, ABD’nin kendilerine verdiği silah yardımını kesmediğini ve bu konuda çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“DSG Dış İlişkiler Sorumlusu şöyle konuştu: ‘‘ABD ile öncülük ettiği koalisyon güçleri bize halen silah yardımında bulunuyor. Türkiye’den gelen ‘ABD, DSG’ye silah yardımını kesti’ açıklamaları doğru değildir. Bu açıklamalar gerçeği yansıtmıyor. ABD, daha dün bize yüzlerce TIR’la silah gönderdi. Silahlarla dolup taşan TIR’lar Qamışlo’dan Deyr er Zor’a geldi. Yani bizim şimdi IŞİD’e karşı operasyon yaptığımız yere geldi. ABD ile koalisyon güçleri, DSG’ye desteklerini sürdürüyor.’’

“Hatta Yunus ABD ile ilişkilerin daha da güçlenmesi beklentisini ifade etti: ‘‘ABD şimdiye kadar bize silah desteğini keseceği konusunda da bir şey demedi. Tam aksine, Amerikan kuvvetleri, bizle olan ilişkilerini daha da güçlendireceklerini söylüyor. ABD, DSG güçlerine verdiği desteği artıracaktır. Stratejisi o yöndedir. Biz de ilişkilerin iyi olmasını umut ediyoruz. Daha fazla silahın gelmesini istiyoruz.”

“DSG’den bir yetkili de ABD’nin Deyr ez Zor operasyonu nedeniyle dün kendilerine zırhlı araçlar ile ağır silahlar gönderdiğini söyleyerek şöyle devam etti:” ABD, Deyr ez Zor operasyonu nedeniyle bize zırhlı araçlar ile ağır silahları 200 TIR’la gönderdi. Bize gönderilenler içinde otomatik makineli tüfekler, havan topları ve diğer silahlar var. Silahlar ve zırhlı araçlar Kürdistan bölgesinden karayoluyla Semelka Sınır Kapısı’ndan sokuldu. Oradan da TIR’larla Dery er Zor kentinin doğusunda IŞİD’den temizlediğimiz bölgelere bırakıldı. “

“ABD’nin kendilerine verdiği silah yardımını kesmediğini vurgulayan yetkili, şunları söyledi:” Türkiye’nin ‘ABD’nin YPG’ye silah desteği kesildi’ açıklamaları doğru değildir. ABD ve koalisyon güçleriyle her gün görüşüyoruz, bize silah yardımının kesilmesi konusunda bir şey söylemediler. Deyr ez Zor bölgesinde halen IŞİD unsurları var. Deyr ez Zor operasyonu daha devam ediyor ve silahlar daha da gelecek.”

“ABD, bugüne dek DSG’ye 2100 TIR’la ağır silah ve zırhlı araçlar gönderdi.

“Sputnik / Hikmet Durgun” (http://nerinaazad.info/tr/news/regions/turkey/abdden-dsgye-200-tirlik-yeni-silah-sevkiyati)

Demek ki neymiş, Hafız?

Efendin ABD Emperyalisti, size bu konuda bir söz vermemiş…

Zaten vermez de…

Siz işbirlikçi, sıradan bir piyonsunuz. Devşirilmiş piyon… O ise efendi, patron…

Nitekim, açıklamasının ardında da duruyor emperyalist çakal. Anında yüzlerce TIR’lık silahı da YPG’ye ulaştırıveriyor. “Madem öyle, işte böyle, Hafız”, diyor.

Haydut, yersen lokantası açıyor sana. Bizde böyle, diyor: yersen…

Sen zaten oltadaki balıksın be. Ya da kafesteki kuş…

İşte YPG Dış İlişkiler Sözcüsünün kesin, net açıklaması bu. Üstelik sayı da veriyor YPG’li sözcü. “Yüzlerce TIR’lık” diyor, “yeni silah geldi.” Ve de devam ediyor:

“Hem ABD’li yetkililerin hem de bizim ortak isteğimizdir, ilişkilerin giderek daha da arttırılması, sıklaştırılması.”

Ve çok önemli bir şey daha söylüyor:

Zaten de, diyor, ABD’nin stratejisi bu yöndedir.

Bak Kaçak Saraylı Hafız!

YPG çözmüş ABD’nin stratejisinin ne olduğunu. Ama siz hâlâ çözemediniz. Çünkü siz hâlâ ABD’nin dolmuşundasınız.

Kaldı ki, ABD binlerce TIR’lık silahı zaten vermiş YPG’ye. Yani kullanabileceğinin de fazlasını vermiş hem de. Bundan sonra vermese ne çıkar…

Ama verir. Gerektiği anda verir. Yani o tamamen onların belirleyeceği bir sorundur.

Sana ise bu konuya ilişkin hiçbir söz vermez. Seni ciddiye almaz be Hafız!

Hiç kukla, piyon, devşirilmiş, işbirlikçi ciddiye alınır mı patron tarafından?

Ona sadece buyruk verilir, o da gereğini yapar… Denileni yapar yani…

Sen de ve avanen AKP’giller de 15 yıldan bu yana ABD’nin her istediğini yaptınız. BOP konusunda verdiğiniz her sözü yerine getirdiniz. İsrail’in düşmanlarının bertaraf edilmesi konusunda verdiğiniz her sözü de yerine getirdiniz. Siyonist İsrail şu an Tarihindeki en güvenilir dönemi yaşıyor. Tabiî bu işte sizin ihanetlerinizin ve ABD işbirlikçiliğinizin de payı büyük…

PYD, YPG, PKK, Barzanistan, yani Ortadoğu’da yeni bir petrol bekçisi Amerikancı Devlet, İsrail’e gelecek olan kardeş, BOP’un en önemli bileşenidir.

Hep diyoruz ya; ABD Ortadoğu’da İkinci bir İsrail yaratma peşindedir. Bu da Amerikancı Burjuva Kürt Devleti olacaktır, diye… İşte adım adım onu inşa ediyor adam. Ortadoğu’daki ana stratejisi bu.

Sense hâlâ ot yoluyorsun be Hafız…

Amerika’yla ilişkilerimiz şöyle iyi, böyle iyi diye hayaller kuruyorsun ve “hülooğğ”cularına da bunları yediriyorsun.

Şefi olduğun AKP’nin Grup Toplantısında yaptığın şu konuşmanı, doğrusu biz bile acıyarak izledik:

“ABD Başkanı Donald Trump ile geçen cuma günü önemli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini hatırlatan Erdoğan, bunun uzun zamandır ilk kez ABD-Türkiye ilişkilerinde ortak frekans yakaladıkları bir görüşme olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde bir görüşme daha yapabileceklerini kaydeden Erdoğan, grup çıkışında gazetecilerin görüşmenin ne zaman olacağına ilişkin soruları üzerine ‘Kendisi önümüzdeki hafta arayabilirim dedi, bu hafta içinde. Ararsa o, aramazsa ben arayacağım.’ yanıtını verdi.” (Cumhuriyet Gazetesi, 29 Kasım 2017)

Trump Haydudu, selefleri gibi seninle kafa buluyor. Dalga geçiyor. Sarakaya alıyor seni…

Farkında değilsin ya. İnan senin adına, Türkiye adına biz üzülüyoruz…

Adam bir yandan bakanlarını, korumalarını, banka müdür yardımcılarını tutukluyor, vize yasağı uyguluyor ülkene, Reza Zarrab Davası dosyasında akrabaların, hatta bizzat sen de mücrimler olarak yerlerinizi almış durumdasınız; sense neredeyse seviniyorsun yahu, Trump telefonda lütfedip benimle görüştü diye…

Sen bu işe gönüllü girdin, Hafız. O haydudun dolmuşuna gönüllü bindin. Adam istediği gibi kullanır artık seni…

Hani adamlarını gönderip onların aracılığıyla yalvarmıştın, ABD derin devletinin emperyalist çakallarına. “Bizi deliğe süpürmeyin, kullanın”, diye. O da kabul etti yakarışını. Süpürmedi, kullanıyor işte…

Fakat her halükârda sonunuz hüsran, Hafız!

Tümünüzün sonu hüsran…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

30 Kasım 2017

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı

Print Friendly, PDF & Email